تحقیق در مورد آزمایشگاه.

مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت خانواده درمانی بوئن🔍پاورپوینت خانواده درمانی سیستمی میلان🔍پاورپوینت کتاب مدیریت تحول، استراتژی ها، کاربرد و الگوهای نوین تألیف اصغر زمردیان🔍مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته عمران🔍تحقیق کوبیسم🔍مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته تربیت بدنی🔍پاورپوینت کاربرد مهارت هاي رواني در ورزش🔍مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته های اقتصاد و حسابداری🔍تحقیق برنامه ریزی درسی🔍پاورپوينت بيماري مشمشه (Glanders)🔍پاورپوینت تومورهای پستانی سگ ها (Canine Mammary Tumor)🔍پاورپوینت بیماری هاری (Rabies)🔍پاورپوینت بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR)🔍پاورپوینت بیماری طاعون گاوی (Rinder pest)🔍پاورپوينت بيماري بروسلوز (Brucellosis)🔍پاورپوینت انگلیسی بیماری تب برفکی (Foot and Mouth Disease)🔍تحقیق نقش سرمایه اجتماعی در مدیریت شهری🔍پاورپوینت نظریه شخصیت رابرت کلونینگر🔍مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته گردشگری🔍مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته هوانوردی
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق در مورد آزمایشگاه. قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
آزمایشگاه,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

تحقیق درباه آزمایشگاه. با فرمت word قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات : 43
فرمت : doc

فصل اول
از درخواست آزمایش تا انجام نمونه گیری
هنگامی که بیمار با برگه درخواست آزمایش به آزمایشگاه مراجعه می کند، ابتدا تحت تاثیر ظاهر آزمایشگاه و نحوه رفتار مسئولین پذیرش قرار می گیرد؛ لذا بجاست که در آراستن فضای محوطه پذیرش دقتهای لازم معمول گردد و محیطی تمیز و فوق العاده آراسته در منظر چشم مراجعه کننده ایجاد شود. برای اینکه بیمار معالجه گردد تجویز دارو همیشه لازم نیست اما جلب اعتماد بیمار به پزشک و سیستم تشخیص و درمان، همیشه لازم است. اگر بیمار در مراجعه به آزمایشگاه محیطی بی نظم و کثیف را مشاهده کند بالطبع نسبت به دقت و صحت نتیجه آزمایشو بالمال نتیجه درمان مشکوک خواهد شد. دکوراسیون و تزئینات پذیرش باید چشم نواز و آرامش بخش باشند. در رفتار پرسنل آزمایشگاه می بایست جدیت و دلسوزی مشهود باشد. به هیچ وجه در حضور مراجعین شوخی و صحبت های غیر حرفه ای نباید انجام پذیرد. چنین حرکاتی مسلما اعتماد بیمار را خدشه دار خواهد ساخت. پس از اخذ نسخه بیمار و انجام پذیرشمی باید از او دعوت نمود به مدت ربع ساعت در سالن پذیرش منتظر بماند. این کار جهت برقراری تعادل همودینامیک وی ضروری است. در صورتی که انجام آزمایش نیاز به ناشتا بودن بیمار دارد در همان مرحله پذیرش موضوع به بیمار تذکر داده شود. چنانچه بیمار آزمایش ادرار، خلط، اسپرم، خون در مدفوع و ... دارد لازم است علاوه بر توضیحات شفاهی جهت اخذ صحیح نمونه دستورات کتبی هم به وی ارائه گردد. پس از طی مرحله پذیرش و سپری شدن مدت انتظار، بیمار به بخش نمونه گیری راهنمایی شود. استفاده از افراد بسیار جوان و یا افرادی که ظاهر مناسبی ندارند در بخش خونگیری باعث سلب اعتماد بیمار خواهد شد. آنچه که بیمار از آزمایشگاه می بیند کیفیت انجام آزمایش نیست بلکه نحوه پذیرش و خونگیری است.
در مرحله خونگیری می بایست تمام وسایل آماده شده و بر روی لوله ها مشخصات بیمار الصاق گردیده و سپس اقدام به خونگیری شود
خونگیری معمولا از وریدها بعمل می آید مگر در موارد ذیل:
جهت آزمایش گازهای خون که می بایست خون شریانی تهیه شود و این عمل توسط پزشک انجام می گیرد.
خون محیطی ( که به غلط خون مویرگی خوانده می شود) که با سوراخ کردن پوست فراهم می آید و مخلوطی از خون وریدی و شریانی است.
در موارد ذیل اقدام به گرفتن خون محیطی می شود:
الف) نوزادان و اطفالی که در انها دسترسی به وریدها مشکل است و احتمال ایجاد ضایعاتی ولو نادر مثل ایست قلبی، خونریزی، ترومیوز و عفونت به هنگام خونگیری وریدی وجود دارد.
ب) در بزرگسالانی که به علت چاقی زیاد، سوختگی وسیع یا زمینه ترمبوز، خونگیری وریدی ممکن و یا به صلاح نیست.
در نوزادان خیلی کوچک خون محیطی را از پاشنه پا می گیرند. به این منظور

لینک دانلود آزمایشگاه. پایین


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود