تحقیق در مورد آزمایشگاهفیزیک33ص.

مطالب دیگر:
🔗خرید و دانلود کتاب من گوساله‌ ام اثر بزرگمهر حسين پور pdf🔗دانلود پاورپوینت دام اجـــرا🔗دانلود پاورپوینت داروهای خواب آور-آرام بخش🔗دانلود پاورپوینت خصوصی سازی در ورزش ایران🔗دانلود پاورپوینت حضرت محمد ( ص ) و يهوديان🔗دانلود پاورپوینت حسابداري داراييهاي نامشهود(استانداردهای حسابداري )🔗دانلود پاورپوینت حركات بنيادي🔗دانلود پاورپوینت حادثه غدیر و فلسفه آن🔗دانلود پاورپوینت جنسیت و قیزیولوژی جنسیت🔗خرید و دانلود کتاب سمفوني مردگان اثر عباس معروفي pdf🔗دانلود کتاب Ruin and Rising جلد سوم از سه گانه گریشا اثر Leigh Bardugo🔗پاورپوینت آماده بازاریابی اینترنتی🔗کاملترین پکیج اد ممبر کانال تلگرام🔗پاورپوینت آماده نوسان و موج دریا🔗پکیج تمام داستان های بیان شفاهی 1 و 2 با ترجمه🔗اپلیکیشن آندروید گیرنده دیجیتال ایکس ویژن🔗دانلود پاورپوینت گزارش دستاوردهاي اجراي طرح توسعه سوادآموزي در منطقه دشتياري🔗دانلود پاورپوینت گزارش پژوهشي درس انفورماتيک پزشکي🔗دانلود پاورپوینت کتاب کار نمای کلاسی انرژی🔗پروژه تحقیقاتی آمار دبیرستان با محوریت ساعت در هفته
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق در مورد آزمایشگاهفیزیک33ص. قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
آزمایشگاهفیزیک33ص,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

تحقیق درباه آزمایشگاهفیزیک33ص. با فرمت word قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات : 33
فرمت : doc

آزمايش1 :
18/7/86


ساعت: 15:30-14
نام گروه آزمايش: گروه 1؛ مهدي سليماني، محمد زراعتكار، نادر جمشيدي، ولي ا... باغچقي.
موضوع آزمايش: آشنايي با كوليس و ريزسنج.
وسايل و مواد آزمايش: كوليس، ريزسنج، قطعه اي براي اندازه گيري.
تئوري آزمايش:
شرح ساختمان كوليس: كوليس از دو قسمت ثابت و متحرك تشكيل شده است كه قسمت ثابت آن يك خط كش مدرج منتهي به فک ثابت است و قسمت متحرك شامل كشويي است كه خك متحرك و همچنين و ورنیه روي آن قرار دارد. براي كم كردن لقي و همچنين محكم كردن خك متحرك در محل دلخواه از ضامني كه روي كشو نصب شده است استفاده مي گردد. در بعضي از كوليس ها جهت ثابت كردن خك متحرك از يك پيچ محكم كننده استفاده مي كنند. در پاره اي از كوليس به قسمت متحرك، زبانه اي جهت اندازه گيري عمق، متصل شده است.
ورينه: تقسيمات روي كشوي كوليس را ورينه مي گويند.
به وسيله ورينه امكان خواندن كسري از تقسيمات اصلي خط كش امكان پذير مي گردد بديهي است كه دقت وسايل اندازه گيري مجهز به ورينه رابطه مستقيم با نحوه تقسيم بندي ورينه آنها دارد.
بعنوان مثال ورينه ميلي متر در اين نوع ورينه ها فاصله 9 ميلي متر از تقسيمات اصلي خط كش را به 10 قسمت مساوي تقسيم نموده اند. در نتيجه فاصله هر يك از تقسيمات ورينه به اندازه 9/0 ميليمتر خواهد بود و اختلاف هر يك از تقسيمات خط كش با تقسيمات ورينه كه همان دقت كوليس است به اندازه 1/0 ميلي متر مي باشد.
در كوليس هاي جديد با دقت 1/0 ميلي متر، براي كاهش خطاي ديد بجاي 9 ميلي متر، 19 ميلي متر را روي ورينه به 10 قسمت مساوي تقسيم كرده اند. در نتيجه فاصله هر يك از تقسيمات ورينه به اندازه 9/1 ميلي متر بوده و اختلاف 2 ميلي متر از تقسيمات اصلي خط كش با هر يك از تقسيمات ورينه ميلي متر خواهد بود.
ريزسنج: وسيله اي است جهت اندازه گيري ضخامت هاي نسبتا كم مثل ضخامت يك ورق. اين وسيله از دقت زيادي نسبت به كوليس برخوردار است و از دو قسمت مدرج تشكيل شده است كه يكي استوانه مدرج (كلاهك) و به 50 قسمت مساوي تقسيم شده است و روي بدنه (محور) اصلي كه جغجقه بر روي آن سوار است و به صورت دوار مي چرخد.

داده ها و اطلاعات آزمايش
اين‌آزمايش در دو مرحله اندازه گيري صورت گرفت كه در جدول زير ثبت گرديده‌است.
وسيله اي مورد اندازه گيري
كوليس 1/0
ريزسنج01/0


نفر اول
نفر دوم
نفر اول
نفر دوم

لینک دانلود آزمایشگاهفیزیک33ص. پایین


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود