تحقیق در مورد آزمایشگاه عملیات حرارتی و کارگاه عملیات حرارتی.

مطالب دیگر:
📂تحقیق ورزش و زندگی📂تحقیق ورزش و سلامت📂تحقیق دوپينگ چيست؟📂تحقیق ورزش براي زندگي📂تحقیق علوم ورزش📂تحقیق شناخت غواصی📂تحقیق فوائد ورزش📂تحقیق شناخت رشته فوتبال در جهان📂تحقیق صافي كف پا📂تحقیق بررسی قوانین رشته فوتبال📂تحقیق فنون کشتی کج📂پاورپوینت بیماری های ناشي از كار📂تحقیق بررسی کامل رشته کوهنوردی📂تحقیق ايروبيک چيست؟📂تحقیق راهنمای بدن سازي📂تحقیق سنگ نوردی و اهمیت افزایش توان انگشتان📂تحقیق سرپرست و هدایت گروه سنگ نوردی📂پاورپوینت تنش📂پاورپوینت شهر و آموزش📂پاورپوینت حسگرهای نور
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق در مورد آزمایشگاه عملیات حرارتی و کارگاه عملیات حرارتی. قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
آزمایشگاه,عملیات,حرارتی,و,کارگاه,عملیات,حرارتی,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

تحقیق درباه آزمایشگاه عملیات حرارتی و کارگاه عملیات حرارتی. با فرمت word قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات : 20
فرمت : doc

به نام خدا


گزارش کار
آزمایشگاه عملیات حرارتی و کارگاه عملیات حرارتی

استاد:
مهندس ثابت
دانشجو:
لیلا پری زاده
عملیات حرارتی آنیل کردنAnealing
واژه آنیل دارا ی معنی، مفهوم و کاربرد وسیعی است بدین صورت که به هر نوع عملیات حرارتی که منجر به تشکیل ساختاری بجز مارتنزیت و یا سختی کم و انعطاف پذیری باشد اطلاق می شود.
تقسیم بندی عملیات حرارتی آنیل براساس دمای عملیات به روش سردکردن، ساختار و خواص نهایی.
آنیل کامل:
آنیل کامل عبارت است حرارت دادن فولاد در گسترده دمایی مرحله آستنیت و سپس سردکردن آهسته معمولاً در کوره است. و تحت این شرایط آهنگ سردشدن در محدوده 02/0 درجه سانتیگراد بر ثانیه است. گستره دمایی آستنیته کردن برای آنیل کامل تابع درصد کربن فولاد است. بطورکلی در عملیات آنیل کامل فولادهای هیپویوتکتوئید را در ناحیه تک فازی آستنیت و فولادهای هایپریوتکتوئید را در ناحیه آستنیت سمنتیت حرارت می دهند.
علت آستنیته کردن فولادهای هاپیرتوکتوئید در ناحیه دوفازی آستنیت- سمنتیت این است که سمنتیت پروتکتوئید در این فولاد به صورت کروی و مجتمع شده درآید.
در عملیات آنیل کامل، هدف از آستنیته کردن فولادهای هاپرتوکتوئید در ناحیه دوفازی آستنیت سمنتیت عبار ت از شکستن شبکه پیوست کاربید است و تبدیل آن به ذات ریز و کروی شکل مجزا از یکدیگر است.
نیروی محرکه در این عملیات عبارت از کاهش انرژی فصل مشترک ناشی از کروی شدن ذرات کاربید و در نتیجه کاهش مقدار فصل مشترک آستنیت – کاربید است.
د رعملیات آنیل کامل نه تنها دمای آستنیته کردن بلکه آهنگ سردشدن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
سردکردن آهسته که معادل سردشدن در کوره است باعث می شود که ابتدا فریت و سپس پرلیت از آستنیت بوجود آید بعلت سردشدن آهسته، فریت تشکیل شده دارای دانه های درشت و هم محور بوده و پرلیت دارای فاصله بین لایه ای نسبتاً زیاد( پرلیت خشن یا درشت) است. از جمله مشخصه های مکانیکی این میکروساختار عبارت از کاهش سختی و استحکام و افزایش انعطاف پذیری است. اگر واژه آنیل بدون پسوند استفاده شود منظور همان آنیل کامل است.
آنیل همدما:
این عملیات شامل حرارت دان فولاد در دو دمای مختلف است. ابتدا عملیات آستنیته کردن که در همان گستره دمایی مربوط به آنیل کامل انجام می شود و سپس سردکردن سریع تا دمای دگرگونی و نگهداشتن برای مدت زیاد کافی جهت انجام دگرگونی. پس از پایان دگرگونی، فولاد را با هر آهنگ سردشدن دلخواهی می توان سرد کرد.
زمان لازم برای آنیل همدما در مقایسه با آنیل کامل به مراتب کمتر است در حالی که سختی نهایی کمی بیشتر خواهد بود.
همانند آنیل کامل میکروساختار حاصل از انیل همدما در فولاد های هیپویوتکتوئید

لینک دانلود آزمایشگاه عملیات حرارتی و کارگاه عملیات حرارتی. پایین


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود