تحقیق در مورد آزمایشگاه شیمی آلی 48 ص.

مطالب دیگر:
📎تحقیق درباره نماز وارزش هاي معنوي 📎تحقیق درباره هدف از قیام عاشورا📎تحقیق درباره هزینه یابی برمبنای فعالیت و ارزیابی متوازن اطلاعاتی 📎تحقیق درباره هنر و تمدن اسلامی در هندوستان - شهرسازی و معماری بابریان📎تحقیق درباره ويژگيهاى ياران امام زمان📎تحقیق درباره اختصاص دادن آدرس IP به كلا‌ینت‌ها 📎تحقیق درباره مقاله اي پيرامون آخرالزمان و امام مهدى📎تحقیق درباره فایل سیستم 📎طرح توجیهی شیرینی پزی 📎مطالعه خوردگی چرخه نقاشی (رنگ آمیزی) صنعتی برای مبلمان باغ📎دانلود پروژه رشته کامپیوتر با عنوان دیسک های سخت (هارد دیسک) Hard Disk📎پاورپوینت درباره آشنايي با کلیات کتاب رياضي پايه نهم📎پاورپوینت درباره آشنائی با کوره های قوس الکتريکی DC و مقايسه آن با کوره های AC📎پاورپوینت درباره اقتصاد مقاومتي(مفاهيم، قلمرو و راهكارها)📎پاورپوینت درباره اقدامات انجام شده و پيشنهادات در مورد كوروناويروس جديد (MERS) در حج 1394📎پاورپوینت درباره الگوهای اتمی ( واقعیت ا تم )📎پاورپوینت درباره آمادگی و تصمیم راسخ برای ورود به دنیای کسب و کار📎پاورپوینت درباره آمار و احتمال مهندسی📎تحقیق درباره چرا اندازه گیری می‌کنیم؟ 📎تحقیق درباره گرافیک محیطی
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق در مورد آزمایشگاه شیمی آلی 48 ص. قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
آزمایشگاه,شیمی,آلی,48,ص,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

تحقیق درباه آزمایشگاه شیمی آلی 48 ص. با فرمت word قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات : 43
فرمت : docفهرست مطالب

عنوان
صفحه


مقدمه و ایمنی در آزمایشگاه 2
شناسایی الکل ها 4
شناسایی آلدئید ها از کتون ها 6
تهیه صابون 10

تهیه آسپرین 14
تهیه نیترو بنزن 18
تهیه آنیلین 20
تهیه پارارد 24
خالص کردن پارارد 28
استیله کردن آنیلین 31
نیترو دارکردن استانیلید 34
کروماتوگرافی 37
تهیه استر 40
بعضی از وسایل آزمایشگاه شیمی آلی 47
منابع


مقدمه

بخش آزمایشگاهی یک دوره مقدماتی شیمی آلی مکمل قسمت درسی است ,در اینجا به طور مستقیم می آموزید که ترکیبها وواکنشهایی که در درس توصیف می شوند تنها علایم اختصاری نیستند.به علاوه حتی بسیاری از مفاهیم نظری را که دردرس مورد بحث قرار می گیرند می توان در سطح مقدماتی آزمایش کرد و متوجه خواهید شدکه جمع آوری و تفسیر نتایج به قالب نظری موضوع صورت واقعی می دهد.
ولی به احتمال زیاد مهمترین هدف این آزمایشگاه ایجاد آشنایی به فنون عملی شیمیدان آلی با تجربه است. مسلما فراگیری طرز کار با مواد شیمیایی آلی و به کار بردن صحیح دستگاهها قسمت ضروری آموزش شیمیدان است. نکته ای که کمتر بدیهی ولی به همین اندازه اهمیت دارد آن است که آموزش تقرب علمی به کار آزمایشگاهی به آنچه فن خوب تجربی نامیده می شود منتهی می شود. در بندهای زیر بیشنهادهایی برای کمک به توسعه فن خوب می شود.
هیچگاه آزمایشی را شروع نکنید مگر اینکه مفهوم کلی آن آزمایش و دلایل اعمال مبهم آن را درک کنید .این کار مستلزم آن است که آزمایشی را قبل از آمدن به آزمایشگاه مطالعه (نه فقط خواندن) کنید.به همین دلیل معمولا"تجربه های آزمایشگاهی را به جزدر شرایط غیر عادی چند روز قبل تعیین می کنند.در صورتی که خوب آماده باشید نه تنها کارتان در آزمایشگاه بهتر می شود بلکه از نظر معلومات و همچنین نمره نیز بهره بیشتری می برید .
پاکیزگی قسمت مهمی از کار در آزمایشگاه به حساب می آید. عدم توجه در بکار بردن مواد شیمیایی نه تنها ممکن است به نتایج ناچیزی منجر شود بلکه اغلب مطمئن هم نیست همچنین بی دقتی در سوار کردن دستگاهها نه تنها به ظاهر ناخوشایند است بلکه خطرناک هم هست.دستور کارهایی که داده شده باید به دقت دنبال شوند .گرچه ممکن است در ابتدا دلیل این کار برای دانشجوی مبتدی روشن نباشد, ولی معمولا" دلیلی برای آن وجود دارد و باید هر تجربه را دقیقا" به همان روشی که توضیح داده شده انجام داد .
بدین طریق امیدوارم احساس نکنید که دستور کتاب آشپزی را دنبال می کنید. با کسب تجربه بیشتر در فنون آزمایشگاه آلی حتی ممکن است روشهای دیگری را برای انجام آزمایش , خالص کردن محصول و... پیدا کنید. ولی از نظر ایمنی عاقلانه است که هر طرح

لینک دانلود آزمایشگاه شیمی آلی 48 ص. پایین


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود