تحقیق در مورد آزمایشات شیمیایی مربوط به اندازه‌گیری عناصر و ترکیبات موجود در آب 38 ص.

مطالب دیگر:
🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان کلاله🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان کردکوی🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان مینودشت🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان رامیان🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان املش🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان آستانه اشرفیه🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان آستارا🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان بندر انزلی🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان فومن🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان لاهیجان🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان لنگرود🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان ماسال🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان رشت🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان رضوانشهر🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان رودبار🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان رودسر🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان شفت🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان سیاهکل🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان صومعه سرا🔑نقشه ی زمین شناسی شهرستان تالش
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق در مورد آزمایشات شیمیایی مربوط به اندازه‌گیری عناصر و ترکیبات موجود در آب 38 ص. قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
آزمایشات,شیمیایی,مربوط,به,اندازه‌گیری,عناصر,و,ترکیبات,موجود,در,آب,38,ص,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

تحقیق درباه آزمایشات شیمیایی مربوط به اندازه‌گیری عناصر و ترکیبات موجود در آب 38 ص. با فرمت word قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات : 38
فرمت : doc

آزمایشهای شیمیایی
آزمایشات شیمیایی مربوط به اندازه‌گیری عناصر و ترکیبات موجود در آب است که حداکثر تا 12 ساعت بعد از نمونه‌برداری باید انجام شود. آزمایشات شیمیایی آب شامل اندازه‌گیری نما، کدورت، PH، هدایت الکتریکی T.D.S.(E.C)، آهن، نیترات، نیتریت، فسفات، سولفات، آمونیاک، منگنز، کلرور، فلورید، قلیائیت، سختی، کلسیم، سدیم و پتاسیم است.
1-9- هدایت الکتریکی آب (EC)
هدایت الکتریکی آب معرف قدرت یونی یک محلول برای انتقال جریان برق است. واحد آن (میکرومو بر سانتی‌متر) میباشد. (مو عکس اهم یعنی واحد مقاومت الکتریکی است). چون در محلول‌ها، یونها جریان برق را منتقل می‌کنند از این رو EC با TDS رابطه دارد. در محلول‌های رقیق ارتباط این دو پارامتر به صورت زیر است:
T.D.S=0.5EC
وقتی غلظت ناخالصی زیاد میشود () یون‌ها روی حرکت یکدیگر اثر منفی گذاشته و هدایت الکتریکی محلول همانند محلول رقیق متناسب با تعداد یون‌ها نمی‌باشد و رابطه بین TDS و EC برای هر نمونه آب فرق می‌کند.
اهمیت این دو پارامتر این است که سرعت خوردگی آب در شرایط یکسان (مقدار اکسیژن محلول و دیگر پارامترهای مؤثر در خوردگی ثابت بمانند) با افزایش EC (یا TDS) افزایش می‌یابد و نیز با افزایش هدایت الکتریکی آب، درجه یونیزاسیون نمک‌های آب کاهش می‌یابد. هدایت الکتریکی آب خالص در برابر با 0/056 است.
روش تعیین EC: برای اندازه‌گیری هدایت الکتریکی از دستگاه Conductivity meter استفاده می‌شود. با کلید power دستگاه را روشن کنید و الکترود را بعد از شستشو با آب مقطر در بشر حاوی نمونه قرار داده و هدایت الکتریکی آب را بخوانید.
2-9- مواد جامد محلول (TDS):
منظور از TDS کل مواد جامد محلول در آب است که برابر مجموع غلظت همه یون‌های موجود در آب می‌باشد. واضح است که اگر غلظت یون‌ها بر حسب معادل کربناتی هستند، غلظت یون‌های مختلف را می‌توان با هم جمع کرد و مجموع را با TDS بیان کرد. TDS آب‌های مختلف به صورت زیر است (بر حسب ppm)
آب دریا
آبهای شور
مجر آشامیدنی
مطلوب آشامیدنی
مطلوب صنعتی
آب

4000
10000
1000
500
100
TDS

روش تعیین TDS: برای اندازه‌گیری TDS از دستگاه Conductivity meter استفاده می‌شود. با دکمه mode دستگاه را روی اندازه‌گیری TDS تنظیم کنید و بعد از شستن الکترود با آب مقطر آن را در بشر حاوی نمونه قرار دهید و با ظاهر شدن کلمه Read، عدد را بخوانید.
3-9- آهن:
ترکیبهای آهن بیشتر به صورت کربنات آهن و هیدروکربنات آهن و سولفات آهن در آب یافت می‌شوند.

لینک دانلود آزمایشات شیمیایی مربوط به اندازه‌گیری عناصر و ترکیبات موجود در آب 38 ص. پایین


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود