تحقیق در مورد آزمایشهایفیزیک.

مطالب دیگر:
🔥نمونه پرسشنامه ساماندهی اسکان غیررسمی تهران🔥نمونه پرسشنامه بررسی وضعیت فروش محصولات چرمی سبک🔥نمونه پرسشنامه تاثیر روش های تامین مالی بر بهبود عملکرد کارکنان🔥نمونه پرسشنامه رابطه به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات با یادگیری سازمانی🔥نمونه پرسشنامه کیفیت زندگی در بافت فرسوده🔥دانلود پاورپوینت: تئوری آشوب🔥دانلود پاورپوینت: ویژگی های کشورهای در حال توسعه🔥پاورپوینت فیزیولوژی اعصاب 1🔥دانلود پاورپوینت: روش های رشد کسب و کارها🔥دانلود پاورپوینت: آینده پژوهی🔥پاورپوینت مطالعه مسجد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان🔥دانلود پاورپوینت: رفتار شهروندی سازمانی🔥پاورپوینت کاربرد فناوری نانو در روانکارها🔥نمونه پرسشنامه اخلاق شهروندی با رویکرد ترافیک شهری🔥برنامه آموزش خط لوله گاز ترش🔥نمونه پرسشنامه رفاه ذهنی جوانان و عوامل موثر بر آن🔥نمونه پرسشنامه بررسی روابط شهر و روستا در ارتباط با برنامه ریزی ناحیه ای🔥نمونه پرسشنامه رابطه عزت نفس با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان🔥نمونه پرسشنامه توسعه پایدار مشارکتی برای حفاظت از منابع طبیعی🔥نمونه پرسشنامه ساخت اجتماعی مناطق شهری
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق در مورد آزمایشهایفیزیک. قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
آزمایشهایفیزیک,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

تحقیق درباه آزمایشهایفیزیک. با فرمت word قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات : 16
فرمت : doc

آزمایش 1
هدف آزمایش: آشنایی با وسایل اندازه‌گیری
کولیس مدل ورنیه
دستگاهی است برای اندازه‌گیری قطر داخلی و قطر خارجی و عمق که از شاخک‌های کوتاه برای اندازه‌گیری قطر داخلی و از شاخک‌های بلند برای اندازه‌گیری قطر خارجی و از زائده انتهایی آن برای تعیین عمق استفاده می‌شود.


وارون تعداد درجات ورنیه = حساسیت ورنیه

ورنیه
خط کش متحرک کولیس نامش ورنیه است که روی شاخک لغزنده قرار گرفته است و دارای درجه‌بندی مشخصی است و مقدار اندازه‌گیری را تا دهم میلیمتر ممکن می‌سازد. ورنیه از 10 قسمت مساوی تشکیل شده است که باعث تا 1/0 میلیمتر می‌شود. این در حالی است که در بعضی از کولیس‌ها 19 میلیمتر به 20 قسمت و 49 میلیمتر به 50 قسمت تقسیم می‌شود که در آنها اندازه‌گیری 20/1 تا 50/1 میلیمتر انجام می‌شود.

اندازه هر درجه ورنیه


دقت ورنیه

هر گاه صفر ورنیه با صفر خط کش منطبق باشد انتهای تیغه بر انتهای خط کش منطبق می‌شود.
در آزمایشی قطر داخلی یک لوله پلاستیکی برابر mm22 و قطر داخلی آن برابر mm8/24 بود.
ریزسنج (میکرومتر)
دستگاهی است که برای اندازه‌گیری ضخامت ورقه‌ها و قطر سیمهای نازک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وسایل لازم
کمان، سندان، زبانه، کلاهک و هرزگرد
توصیف شکل ظاهری و نحوه کار ریزسنج
از یک مهره و یک پیچ درست شده که در آن مهره استوانه‌ای شکل قرار داد تو خالی که سطح خارجی آن درجه‌بندی شده است و پیچ آن در داخل کلاهکی قرار دارد که می‌تواند در داخل مهره جابه‌جا شود، کلاهک این پیچ روی سطح خارجی مهره حرکت می‌کند. پیچ هرز گرد با حرکت خود صدایی ایجاد می‌کند و زبانه متحرک جابه‌جا نمی‌شود. پیچ هرز گرد کلاهک را بر روی مهره جابه‌جا می‌کند اگر یک دور بچرخد زبانه متحرک نیم میلیمتر جابه‌جا می‌شود فاصله بین دو دندانه پیچ نیم میلیمتر است.
ریزسنج دارای دو درجه‌بندی است، که یکی روی استوانه داخلی به صورت قائم و دیگری اطراف محیط استوانه خارجی می‌باشد که اولی برای خواندن اعداد صحیح و دومی برای خواندن اعداد اعشاری می‌باشد. هر درجه‌بندی موجود بر روی کلاهک 01/0 میلیمتر است.

بنابراین ارزش درجات خط کش بر حسب میلی‌متر و کلاهک بر حسب صدم میلی‌متر است.
در آزمایشی ضخامت یک سوطن 82/0 میلی‌متر و ضخامت یک سیم نازک لاکی برابر 13/0 میلی‌متر و ضخامت یک ورق کاغذ برابر 09/0 با استفاده از ریزسنج تخمین زده شد.
آزمایش 2
هدف آزمایش: بستن یک مدار الکتریکی
وسایل آزمایش: آمپرسنج، ولت‌سنج، ترانسفورماتور، سیم و لامپ
در این آزمایش آمپرسنج به طور متوالی و ولت‌سنج به صورت موازی با لامپ قرار می‌گیرند.

لینک دانلود آزمایشهایفیزیک. پایین


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود